Dlaczego jesteś wyjątkowy/a?

SAVOIR7

Co myślisz, co czujesz kiedy pytam Cię – dlaczego jesteś wyjątkowy/a?

Zgodzisz się ze mną, a może czujesz zakłopotanie, a może po prostu nic?

Wiele osób wcale nie zdaje sobie sprawy z faktu, że każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego. Talent, umiejętności.

Każdy z nas ma potencjał to osiągania wielkich rzeczy. Czymkolwiek dla niego to jest.

Pytanie tylko czy o tym wiesz? Czy wie Twoje dziecko?

Zwróć proszę uwagę na swoje otoczenie. Czy znana jest Ci teoria dłoni?

Mówi ona o tym, że jesteśmy mianownikiem pięciu osób, z którymi najczęściej przebywamy.

To te osoby mają na nas największy wpływ. Pamiętasz jak mamy mówiły „lepiej nie zadawać się z tamtymi dziećmi”, „ten chłopak i jego znajomi to nie jest dobre środowisko” ? A może Ty właśnie mówisz tak do swoich dzieci?

Po co? Zgodzisz się ze mną, że żeby je uchronić?

A co z Tobą mamo, tato?

Czy masz dookoła siebie ludzi, którzy wciąż narzekają, oceniają wszystkich dookoła, krytykują, obwiniają innych za swoją sytuację, plotkują. Najprawdopodobniej to osoby, które odbierają Ci energię.

A może takich, którzy Cię wspierają, wierzą w Ciebie, biorą odpowiedzialność za swoje życie, nie oceniają? Jeśli tak, to wspaniale.

Kolejnym aspektem ważności naszego otoczenia jest fakt, że to pod wpływem tych relacji zmienia się nasze myślenie, przekonania, działanie i wartości. 

Pytanie, czy w kierunku dla nas korzystnym czy nie?

Pamiętaj proszę drogi rodzicu, że nie ma złych przekonań, lepszych czy gorszych wartości. To wszystko zależy tylko od życia jakie chcemy mieć, od celu, do którego dążymy.

Słyszałam kiedyś historię, która mniej więcej brzmiała tak:

Był sobie chłopiec, który pięknie śpiewał i większość czasu na to poświęcał. Pochodził z małej miejscowości, gdzie nad uprawami większość rodzin pracowała ciężko. W całej wsi ludzie się śmiali i gadali, że pożytku z chłopaka nie ma. Że za pracę fizyczną powinien się brać, a nie śpiew. Na co to komu. Rodzina chłopca złościła się, że nie pomaga na polu, tylko chowa się z ptakami i koncertują. W życiu chłopca tak się zadziało, że wyjechał. Gdzieś w nowym miejscu, ktoś przypadkiem, idąc ulicą, przez otwarte okno usłyszał głos młodzieńca. Ta osoba, była pod tak wielkim wrażeniem jego głosu, że pomogła chłopakowi dostać się do różnych miejsc gdzie mógł rozwijać umiejętności wokalne. Dziś występuje przed publicznością, jest szczęśliwy, a rodzicom jeśli będzie chciał może pomóc finansowo.

Oczywiście rodzice chłopca byli źli, że im nie pomaga dlatego, że w tamtym momencie było dla nich ważne, żeby pomógł na roli. Z tego mieli na życie i co jeść.

Ta historia mogłaby również skończyć się tak, że chłopiec zostałby w rodzinnej miejscowości i pracował fizycznie. Natomiast gdyby urodził się w rodzinie muzyków, śpiewaków jego historia mogłaby wyglądać jeszcze inaczej.

Możemy tak gdybać, możesz wymyślić swoją wersję tej historii. Jednak wszystko ma swój początek – gdzie, dookoła jakich ludzi?

Z resztą jak stare przysłowie powiada: „Kto z kim przestaje, takim się staje”.

Nie zawsze mamy takie szczęście, że los nami pokieruje.

Zachęcamy, aby odnaleźć w sobie to co mamy najlepsze. Zauważenie dziś jednej z umiejętności, nawet takiej pozornie wcale nie wyróżniającej się, gdy będzie pielęgnowana może stać się ogromną siłą.

Bez względu na to czy już wiesz co świetnie Ci wychodzi albo wciąż zastanawiasz się. A może kiedyś było to coś wstydliwego, związanego z kompleksem z czego zrobiłeś/aś swój atut?

Pamiętaj, że jesteś wyjątkowy/a.

Jeżeli chcesz, żeby Twoje dziecko również dowiedziało się, co wspaniałego ma w sobie, co dla niego jest ważne oraz żeby miało większą świadomość jaki wpływ na nie mają rówieśnicy, zapraszamy na Warsztat. 

UNIKAT- dlaczego jesteś wyjątkowy/a?

Magdalena Michalak „SAVOIR7”.

Kontakt:

„SAVOIR7” Magdalena Michalak

tel. 606 592 217

mss.savoir@gmail.com 

http://www.savoir7.com

Opublikowano wBlog, Zajęcia dla dzieci